Kulaklık Seçimi

Kabul ediyoruz ki kulak içi kulaklık seçimi hiç kolay değildir . Pek çok müzik sever için genellikle alınan herhangi bir ürünün kutusunun içerisinden çıkan kulaklıklar tatmin edici gelmez. Kaliteli ve uzun süre kullanmak için alacakları kulaklıklar ise genelde pahalı olur. Bu yazımızda uygun fiyatlı fiyat-performans kulaklıkları inceleyeceğiz.

Alacağınız kulaklığı seçmeden önce, kulaklıktan beklediğiniz performansı ve bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra dinlediğiniz müzikten maksimum keyfi almak için dinlediğiniz müzik türüne en uygun kulaklığı bulmanız gerekmekte. Örnek vermek gerekirse rap ve elektronik müzik seven bir kişi bass tonlarını daha iyi hissedeceği bir kulaklık seçecekken, daha çok rock ve metal müzik gibi vokalin daha öne çıkmasını sağlayan akustik tonlar veren kulaklıklarla daha fazla zevk alacaktır.

Kulaklık incelemelerine başlamadan önce yapacağımız önemli bir not ise ürünlerin kesinlikle orijinal alınmasıdır.

Xiaomi Piston 2

Çin’in en büyük teknoloji üreticilerinden olan Xiaomi, Çin menşeili olması kalite konusunda korkutmasına rağmen oldukça kaliteli ve uzun ömürlü ürünler üreten son zamanlarda piyasada öne çıkan bir firma. Ürettiği kulaklıklar ise, fiyat performans konusunda zirveye oynuyor

Fiyat/performans oranına bakarak yapacağımız yorum tek kelime ile mükemmele yakın bir müzik keyfi sunmasıdır. Kumaş kablo kaplaması ile uzun ömürlü bir kullanım sunan Piston 2, metal kaplaması ile de her türlü duruma karşı sağlamlık sunuyor.

Ses kalitesine değinmek gerekirse öncelikle telefonunuzla birlikte gelen kulaklıktan çok daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz. Bass seviyesi doyurucu olsa bile kulaklıkta aradığı şey kesinlikle bass kalitesi olan bünyeleri bu konuda tatmin etmeyecektir. Fakat gerek vokal kalitesi olsun gerek tizleri vermesindeki başarısı olsun, her türden müzik severin memnun kalacağı uzun ömürlü kaliteli bir kulaklık olduğunu söyleyebiliriz.

Urbanears Kransen

Urbanears genelde başlarda ön yargı ile yaklaşılan bir marka fakat, ürünü alıp denediğinizde internette okuduğunuz tüm yorumlarda bahsedildiğinden daha kaliteli malzeme ve iyi bir ses tonu ile karşılaşacağınızı söyleyebiliriz.

Kulaklıkların kronik sorunu olan jack girişinden kablo kopması sorununu çözmek için uzun plastik ile koruması olması ve Piston 2’deki kumaş kaplamanın aynı kalitesindeki kaplama ile tüm kablonun kaplanması ile uzun ömürlü bir malzeme sunuyor.

Özellikle spor yaparken müzik dinlemeyi seven bir çok kişiyi mutlu edecek, kulağa tam oturan yapıda tasarımı ile hareket halindeyken kulaktan sürekli düşme sorunu çözülmüş ve dışarıdan gelen tüm diğer sesler izole edilmiş. Kulaklığın arkasındaki çıtçıtlar ile de kulaklıkları boynunuzda sabitleyerek müzik dinlemediğiniz anlarda bile sizi rahatsız etmesi önlenmiş.

Bass konusunda şu ana kadar deneyimlediğimiz en iyi f/p ürünü kulaklık olan Kransen, rap ve elektronik müzik severleri gerçekten tatmin edici düzeyde tasarlanmış. Vokalleri uygun düzeyde veren bu modelin, ses kalitesi konusunda beklentinizin üstünde bir deneyim sunacağına emin olabilirsiniz.

Apple Earpods

iPhone ürünlerinin yanında gelen bu kulaklık, istenirse özel olarak da uygun bir fiyata alınabiliyor. Apple’ın özel tasarımı ile diğer tüm kulaklıktan farklı bir görünüm ve deneyim ile karşımıza çıkıyor. Görsel olarak hoş bir tasarım sunan bu kulaklık, Apple’ın iddiasına göre 3 yılda tasarlanmış.

Malzeme kalitesi olarak oldukça yeterli olan bu cihaz, özellikle silikonlu kulak girişi olan kulaklıklardan rahat etmeyen bünyeleri mutlu edecek şekilde üretilmiş. Kulaktaki konforu oldukça rahat olan bu kulaklık, bass ve ses seviyesi olarak da kulakları ağrıtmayacak şekilde genel olarak dengeli bir ses isteyenlerin severek kullanacağı bir Apple kulaklığı olmuş.

Her müzik severin dinlediği tür ve kulaklıktan beklentilerine göre seçimleri değişecek olan fiyat/performans kulaklıklarını genel olarak incelemeye çalıştık. Siz de kullandığınız kulaklıkları ve önerilerinizi yoruma yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir