Geri Döneceğim! Samsung Galaxy S8

Bu geri dönüşün bize neyi hatırlattığını yukarıda görüyoruz Aynen öyle, Note 7‘nin geri dönüşü! Uçaklarda anons olan ve baya bir yankı getiren patlayan batarya faciası ve iPhone ile olan rekabeti ile kötü geçirdiği 2016 yılının sonrasında 2017 yılına yeni bir amiral gemisi  ile girmeyi planlayan Samsung, 14 Nisan’da tanıtacağı Galaxy S8 modelini duyurdu. Samsung, Galaxy S8’i kaybettiği itibarını tekrar kazanmak için kullanacak gibi gözüküyor.

Üst Seviye İşlemci ve Yüksek Bellek Miktarı

Qualcomm’a ait bu yıl çıkacak olan Snapdragon 835 işlemcisini kullanacak olan Galaxy S8, ”4+4” işlemci mantığı ile çalışacak. 4 çekirdeği 2.45  GHz hızında çalışırken diğer 4 çekirdek 1.9 GHz seviyesinde çalışacak. Güçlü bir performans sunan işlemci ile gelecek olan Galaxy S8 pil tasarrufu konusunda da başarılı olacak gibi gözüküyor. Henüz kesinleşmemiş olsa da 6GB ya da 8GB gibi yüksek bir RAM seviyesi ile bizleri karşılayacak olan Galaxy 8S performans konusunda rakiplerini zorlayacak.

4K Ekran Çözünürlüğü

Hiç şüphesiz Samsung’un en büyük rakibi olan Apple her amiral gemilerinde başa baş performans sunuyor kullanıcılarına. Fakat ekran çözünürlüğü konusunda cesur davranan Samsung rakiplerine bu konuda büyük fark atacak gibi gözüküyor, iPhone 7’nin ekran çözünürlüğü 1334 x 750 pixeldi.

İnce Çerçeve ve Kavisli Tasarım

Alışık olduğumuz görüntü sızdırma vakaları ile görsel anlamda tanıma fırsatı bulduğumuz Galaxy S8, 5.8 inç ekran boyutu ve ince çerçeve ile geniş ekran deneyimi sunuyor bizlere. Tasarımda radikal değişikliğe gidilerek fiziksel home butonu kaldırılarak kasanın alt tarafına Samsung logosu konumlandırılmış.  Henüz bir iddia olmasına karşın parmak izi okuyucunun yeni bir teknoloji ile ekrana yerleştirileceği konuşuluyor.

Çift Arka Kamera ve 3D Touch Teknolojisi

Kamera konusunda kendini ilerletmek isteyen Samsung, bahsedilenlere göre çift arka kamera ve aynı zamanda auto-focus ön kameraya sahip olacağı söyleniyor. 12 MP 1.7 diyafram olan arka kamerası ile 8MP 1.7 diyafram  aralığında çalışacak ön kamera kullanacak. Ayrıca Apple’ın çok önceden sunduğu basınca duyarlı ekran teknolojisi, Galaxy S8’de de olacağı söylenmekte.

Henüz tüm detaylarına ulaşamadığımız Samsung Galaxy S8 modeli, büyük yenilikler ve güçlü bir donanım ile gelecek gibi gözükmekte. İlerleyen zamanlarda detaylara ulaştığımız zaman sizleri bilgilendireceğiz.

3 thoughts on “Geri Döneceğim! Samsung Galaxy S8

 • 13 Şubat 2017 tarihinde, saat 19:20
  Permalink

  Umarım bu seferki patlamaz. İşlemcisi ve ram miktarı olarak gerçekten çok üst düzey bir cihaz.

  Yanıtla
 • 13 Şubat 2017 tarihinde, saat 19:50
  Permalink

  Samsung delikanlı bi marka olsa da gençliğinde çok hata yapmış bir ergenden farkı yok, ama o ergen büyüyüp adam olabilir. hayatta başarılar diliyorum amiral kardeş.

  Yanıtla
 • 13 Şubat 2017 tarihinde, saat 20:49
  Permalink

  Note 7 batarya faciasından sonra kendini affettireceğine yemin eden Samsung yeni amiral gemisi s8 ile bizi affettireceğini şimdiden göstermekte.Çift kavisli ekranı çok şık.Apple’ın sesli asistanı Siri gibi s8 modelindede ‘Bixby’ adı verilen bir kişisel asistan olmasıda beklentiler arasında.Umarız kullanıcıları tarafından ihtiyaçları tam olarak karşılar.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir