Apple Watch İle Gelen Spor

93a7b4889cb640ee2ae928949dec5d6834c7cf7b

Giyilebilir teknolojiler, sağlık ve spor alanlarında mobil teknolojilerden daha aktifler. Bunun nedeni kuşkusuz her an her şekilde giyilebilir olmalarından geliyor. Ayrıca tek bir Wi-Fi ağına bağlanmalı yeterli. Ardından ölçülen tüm sağlık verilerinizi çeşitli kurumlarla paylaşmanız mümkün. Ancak bireysellikten uzak daha çok herkese hitap edebilecek yazımlar ön planda. Genelde ne kadar yürümeniz gerektiğinden ne kadar su içmeniz gerektiğine kadar her bilgiyi paylaşabilecek uygulamalar bunlar. Kimileri için günde sadece 5 dakika ayırmanız yeterli olabilir. Bu düzenli bir şekilde yapıldığında size bir fayda sağlamaması adeta imkansız.intro_2


Gymaholic

Uygulama jimnastik için yaratılmış bir uygulama. Daha çok gününü spor salonlarında geçirenler tercih ediyor. Halterden tutunda kabloya kadar hemen hemen her ekipmanı kullanmanızı sağlıyor. Anlık alarm bildirimlerine ve daha birçoğuna sahip.

 

3 Minute Mindfulness

Uygulama da 3 dakikanıza talip. Günün her saati kullanabilirsiniz ama. 3 dakika boyunca size ne yapmanız gerektiğini söylüyor. Örneğin derin bir nefes alın diyebiliyor ya da eğlence için zıplamanızı önerebiliyor. İstediğiniz an durdurabilir ya da devam ettirebilirsiniz.


 Runtasticd6b3b2ec82fe4bcb44d467f7287d93bb8d4358b4

Bu kuşkusuz uygulamalar içinde en çok tercih edilenlerden biri. Sadece koşu severler için geliştirilmiş bir uygulama. Apple map desteği ile çalışıyor ve ne kadar koştuğunuzu, yükselişle çıkışlarınızı, yapmanız gerekenleri size sunuyor. Saniyelik bir panele sahip buradan her saniyenizin nasıl gittiğinizi görmeniz mümkün. Uzun vadede planlar oluşturarak çok daha farklı şeylere imza atabilirsiniz.

 

7 Minute Workout

Daha çok rutin iş hayatına 7 dakikalık ara vermek isteyenler için. Ne yapıyorsanız bırakıp 7 dakika boyunca size farklı egzersizler öneriyor. Bu sayede vücudunuzu açılabilir, üzerinizde ki sıkkınlığı atabilirsiniz. Düzenli olarak yapıldığında hem sağlığınıza hem de görünüşünüze etki edecektir.

Uygulamaların hepsini bir arada kullanmanıza gerek yok. Dikkat etmeniz gereken bu uygulamalardan hangisine ihtiyaç duyduğunuz. Ardından kendinizi ona göre düzenleyebilirsiniz. Bunlar dışında size hitap edebilecek birçok uygulamayı çeşitli marketlerde bulabilirsiniz.

4 thoughts on “Apple Watch İle Gelen Spor

 • 3 Mart 2016 tarihinde, saat 18:31
  Permalink

  şuanda kullandığım 7 minute workout uygulaması çok kullanışlı, yapmanız gereken egzersizleri söylüyor runtasticde güzel bişeye benziyor deneyeceğim

  Yanıtla
 • 13 Şubat 2017 tarihinde, saat 19:56
  Permalink

  Spor salonunda çok kullanışlı olsa da geri kalan hayatımızda Apple Watch gereksiz bir tüketim ürünü bence.

  Yanıtla
 • 6 Mart 2017 tarihinde, saat 14:12
  Permalink

  Apple Watch tarzı saatleri yakında hayatımızın her yerinde göreceğiz sanırım

  Yanıtla
 • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 20:43
  Permalink

  acaba amaçları bizim sağlığımız mı yoksa onların ürün satması mı bana öyle geliyor ki sağlıklı insan bu teknoloji hastalığına kapılmaz tabi sözüm meclisten dışarı

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir