Spotify Ve Premium

Önce plaklar, kasetler ve hepimizin bildiği o muazzam karışık CD’ler. Her şeyin dijitalleşmeye başladığı gibi artık müzik dinlemekte youtube gibi platformlar sayesinde bedava ve kolay oldu. Ancak günümüzde her şeyin mobil cihazlara taşınması akıllı cihazlarımız sayesinde cebimize girmiş bulunmakta. Tabii ki bu işlerin öncüsü olan Spotify’dan bahsediyoruz. Spotify 23 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş İsveç-Sotckholm menşeili bir şirket. Daniel EK ve Martin Lorentzon tarafından kurulan Spotify bize internet üzerinden sınırsız müzik dinleme seçeneği sunuyor. Şu an mobil ve PC olarak 8 farklı işletim sistemine ve 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış Spotify, bize hizmet vermeye devam ediyor.

Bu Spotify’ın Artılar Ve Eksileri Nelerdir?

Öncelikle tabii ki PC üzerinde kullanıldığı zaman neredeyse hiçbir eksi yönü olmadığını ve pek artısı olmadığını belirtmeliyim  ancak iş mobil platformlara döndüğünde işler interneti seven bizler için biraz daha çirkinleşiyor . Spotify fazla internet kullanan bir uygulama olduğundan dolayı servis sağlayıcılarımızın bizlere aylık olarak sunduğu internet paketlerinin boyunu biraz aşıyor. Ancak internet problemi ortadan kalktığında bize sunduğu artılar bir hayli fazla. Tabii ki hepimiz yolculuklarda veya bir işimizi yaparken müzik dinlemeyi çok seviyoruz ve bunu mobil cihazlarımızdan yapıyoruz. Özellikle İOS kullanıcıları için söylemeliyiz ki cihazlara bu müzikleri atmak tam bir işkence. iTunes bizden her bir şarkı için yarım dolar gibi bir ücret isterken Spotify’ın bunu ücretsiz bir şekilde yapmasını büyük bir artı olarak nitelendirebiliriz. Ayrı olarak istediğimiz şarkılardan çalma listeleri oluşturma ve istediğimiz şarkıyı arama bölümüne yazarak anında bulmak da bu uygulamanın artılarından bazıları.

Premium?

Birazda bu işin premium kısmından bahsedelim. Çok daha verimli bir müzik keyfi yaşıyorsunuz. Ücretsiz olarak kullandığımız spotify, bize istediğimiz şarkıyı seçme şansı tanımıyor oluşturulan ya da oluşturduğumuz şarkı listelerinden müzikleri karışık bir şekilde dinlememizi sağlıyor eğer şarkıyı beğenmezsek geçme hakkı sağlıyor ancak günlük sınırlı bir hakkınız oluyor. Diğer bir yandan dinlediğimiz şarkıda ileriye ve ya geriye saramıyoruz. Arada bir kaç şarkıdan sonra ise 20-30 sn arası bir reklam dinliyoruz tabii ki çünkü günümüzde ücretsiz hizmet denilen bir şey yok . Bu noktada premium devreye giriyor ve aylık 10 TL gibi bir ücretle bu dertlerin hepsinden kurtulup istediğimiz şarkıyı da istediğimiz anda dinleyebiliyoruz. Aylık ücret ödemenin dışında bazı operatörlerin aylık paketlerinin içinde de Spotify Premium mevcut. Sonuca gelirsek bu uygulama günümüzde kullanışlı, tabii Premium’unuz varsa

3 thoughts on “Spotify Ve Premium

 • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 01:30
  Permalink

  yazılarınızın devamını bekliyorum iyi yazı

  Yanıtla
 • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 20:23
  Permalink

  ücretsiz olması gerekiyor bence fiyatı az gibi gözükse de her uygulamaya bu kadar para verirsek sıkıntı

  Yanıtla
 • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 20:49
  Permalink

  Spotify Premium kullanıcısıyım çokta memnunum

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir