Sanal Gerçeklik Mağazada!

Sanal gerçeklik gözlükleri artık google store’da satılıyor. Satışta şuan için 3 model var. Türkiye için henüz satın alınamasada ABD’de resmi olarak şuan satışta olan Sanal Gerçeklik gözlüklerinin modelleri ise, Google Cardboard, Mattel Wiew ve Goggle ( google değil ) Tech C1 olarak üçe ayrılıyor, fiyatlarından söz edecek olursak Google Cardboard 15 dolara sahip olabilirken 2 tanesini 25 dolara alabiliyorsunuz. Mattel Wiew’ise 29,99$ bunlardan biraz daha farklı Zarif ve şık bir tasarıma sahip olmak isteyen meraklılar için olan Goggle Tech C1’ede 14.99$ gibi bir rakam ile sahip olabiliyorsunuz. Gözlüklerin uygulamalarına ise google play store’dan ulaşabiliyoruz.

Ürünlerin kullanım amaçlarına ve özelliklerine bakacak olursak;

Google Cardboard (Klasik)

Google Cardboard

Amaç olarak eğlence ve basitlik hedeflenmiş bir gözlük, kutu içeriği olarak diğerlerinden farklı olarak sadece Google Cardboard yani gözlük çıkıyor. Fiziksel özelliklerine bakarsak, boyut olarak 150 x 90 x 55 mm ağırlık olarak 96g gövde malzemesi cardboard ve mercek ise plastik akrilikten oluşuyor.

Mattel Wiew (Master Sanal Gerçeklik Başlangıç Paketi)

Mattel-WiewSanal gerçekliğe giriş gözlüğü diyebiliriz. Daha çok çocuklara yönelik üretilen Mattel Wiew ile sanal gerçeklik dünyaları oluşturabilirler, akıllı telefon ile entegreli olarak oyunlarla ve uygulamalarla veya videolarla birlikte kullanabilirler. Boyut olarak Cardboard’dan daha büyük ve daha ağır şöyleki ; 241,3 x 81,3 x 139,7 mm boyut ve 680,4g ağırlığı bulunan Mattel malzeme olarak tamamen polikarbondan oluşmakta. Kutu içeriğinde ise gözlük, iPhone 5/5c/5s adaptörü, kullanıcı rehberi ve önizleme filmi çıkıyor.

Goggle Tech C1 (Zarif ve Şık)

Goggle Tech C1Her alanda kullanabileceğiniz şık bir tasarıma sahip olan Goggle Tech C1 ise günlük hayatta kullanabilirliği ile farklı boyut katan ve özellikle simülasyon ve youtube için tasarlanmış olmasıyla çekiyor. Boyut olarak Cardboard’dan bile hafif olan Tech C1 sadece 27g ağırlığa ve 120 x 60 x 22 mm boyutlara sahip. Gövde malzemesi olarak polikarbon kullanılırken mercek malzemesi olarak PMMA kullanılmış. Kutu içeriğinde ise gözlük, mikrofiber kılıf ve kullanıcı rehberi bulunuyor.

Unutmadan tüm gözlükleri 4-6 inç boyutu olan android ve ios cihazlarda kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Google’ın sanal gerçeklik konudaki güvenlik bilgilerini okumanızı ve kullanıcı rehberlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

3 thoughts on “Sanal Gerçeklik Mağazada!

 • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 01:40
  Permalink

  güzel yazı tebrik ediyorum devamını bekliyorum

  Yanıtla
 • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 16:47
  Permalink

  Hangi vr gözlük daha iyi bilgi verebilir misiniz acaba

  Yanıtla
  • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 16:49
   Permalink

   Kullanım amacınıza göre bunu sizin belirlemeniz daha doğru olacaktır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir