2015 ve Popüler Telefonlar

2015 henüz yeni bitti ve çeşitli kuruluşlar istatistiklerini açıklamaya başladı. Bununla beraber de hangi telefona ne kadar ilgi gösterildiği ortaya çıktı. Her zaman olduğu gibi Android telefonlar bu sene daha popüler, iOS’da tek başına listeye girmiş durumda. Asus Zenfone gibi oldukça ilgi gören birçok telefon listeye girememiş. Genelde ya pahalı ya da ucuza kaliteyi sağlayan telefonlar ön plana çıkmış. Listenin açılışı da General Mobile ile geliyor.

generalmobile4gGeneral Mobile 4G

Telefon Android 6.0 sürümüyle satışa çıkan ilk telefon. Ayrıca Google desteği de görmekte. Dual SIM kartı seçeneği sunduğu gibi birçok ara güncelleme alıyor. 2015 boyunca 60 bin adetin üzerinde satış görmüş. En yakın rakibine de 5 bin kadar fark atmış.

Samsamsunggalaxyj5sung Galaxy J5

Samsung, Galaxy J serisini ucuz fiyatlı ürünlere özel açtı. Fiyatına göre çok iyi performans sağladığından kısa sürede yükselişe geçti. Yine çift SIM kart desteği sunması, Selfie için 5 MP selfie kamerası yaratması birçok kişin tercihini değiştirdi.

İphone 6


iPhone 6

Çıktığı ilk anda büyük rehavet gördü ve ancak bu ilgiyi tam manasıyla koruyamadı. iPhone 6S modeli de pek farklı özelliklere sahip olmadığından geri planda kaldı. Sonuç olarak ilgide büyük bir popülerlik yaşansa da, satışlarda bu gözlemlenemedi.

                     Turkcell T60turkcellt60

Yerli kategoride en çok satışa sahip telefon olmasıyla beraber, bu listeye girebilmesinin en büyük nedeni Türkiye üzerinde hemen hemen her il ve ilçede bir bayiye sahip olması. Operatör desteği sunduğu içinde geri planda kalan birçok tüketiciye hitap etti. 2015 içerisinde de 40 bin civarlarında bir başarı sergiledi.

2015’in popüler telefonlarında Android 3, iOS 1 telefonla karşımıza çıkıyor. Listenin geri kalanını ise büyük oranda Samsung telefonları takip ediyor. 2016’ın ilk çeyreğinde durum değişmeyecektir ancak Samsung’un çıkartabileceği S7, yine GM, HTC ve LG’den gelecek amiraller, listeyi değiştirecektir.

One thought on “2015 ve Popüler Telefonlar

  • 7 Mart 2017 tarihinde, saat 01:38
    Permalink

    burada en çok kullanılanı iPhone 6 sanırım daha yıl falan rahatlıkla kullanılabilir

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir